vybavenie hypotéky
Peter Mozola Nekomentované

Ako dlho trvá vybavenie hypotéky

Častou otázkou, ktorú dostávame, je záujem o to, ako dlho trvá vybavenie procesu hypotéky. Zo skúseností môžeme povedať, že dĺžka vybavenia od podania žiadosti až po načerpanie úveru trvá v zdravom priemere 3 týždne.

Odhad je to však priemerný a proces vybavovania hypotéky je veľmi individuálny. Preto by sme Vám radi vysvetlili, čo všetko ovyplvňuje dĺžku vybavenia hypotekárneho úveru.

Najdôležitejšie podklady pre vybavenie hypotéky

Základ všetkého závisí od pripravenosti klienta. Na to, aby banka vedela klienta posúdiť a úver schváliť, potrebuje nevyhnuté podklady.

Za tieto podklady sa považujú dokumenty k overeniu príjmu a doklady k nehnuteľnosti.

  1. Dokladovanie príjmu je veľmi dôležitý krok. Proces dokladovania príjmu sa odlišuje v prípadoch, kedy ide trvalý pracovný pomer u slovenského alebo zahraničného zamestnávateľa alebo u klientov, ktorí sú živnostníci alebo majitelia firiem. Pokiaľ klient banke neodovzdá potrebné doklady, schvaľovateľ hypotéky si ich dož Tým sa môže proces schvaľovania predĺžiť.
  2. Ak má klient už nehnuteľnosť vybranú, ďalším krokom je znalecký posudok. Ten trvá v rôznych lokalitách rozličný počet dní či týždňov. Znalci majú plné ruky práce, a preto je v lepšom prípade znalecký posudok hotový do jedného týždňa. Na lepších znalcov sa však oplatí počkať, a tak môže dodanie znaleckého posudku trvať aj dva týždne. Z praxe však vieme, že výnimočne sa dá vypracovať aj expresne.

Schválenie úveru, teda vybavenie hypotéky, musí do seba zapadnúť ako puzzle. Bonita klienta musí byť správne ohodnotená bankou a tak isto musí byť správne ohodnotená aj nehnuteľnosť, ktorou bude ručiť.

V AP Finance našich klientov sprevádzame už od prvého kroku. Je dôležité, aby klienti, ktorí idú do procesu schvaľovania hypotéky boli pripravení. Pomôžeme Vám so zabezpečením znaleckého posudku, detialnou prípravou dokumentov, budeme komunikovať s realitnými agentmi a dozrieme na hladký priebeh financovania až po načerpanie úveru.

V procese vybavovania hypotéky netreba strácať čas, pretože je to už len jeden krok predtým, ako sa svojej vytúženej nehnuteľnosti dočkáte. Dosiahnite svoj cieľ, kontaktujte nás už dnes. Váš úverový prípad bude naším potešením.