Peter Mozola Nekomentované

Financovanie s obmedzením

Dňa 1.7.2018 začala platiť zásada posudzovania na základe nových parametrov pri poskytovaní hypo – úverov / úverov. Všetci očakávali zmenu a okamžité zhoršenie, ale kontinuálne pokračujeme ďalej. Ide totiž o marketing „ako vystrašiť ľudí“ aby nakúpili viac úverov.

Pravda je však taká, že parameter ktorý musí každý klient spĺňať a najviac redukuje možnosť získania úveru je „DTI“ a to je parameter ktorý posudzuje všetky rámce našich dlhov voči všetkým našim príjmov.  Ak zarábam napríklad 1000,- EUR mesačne tak parameter „DTI“ je 8 -ročný príjem (tz. : koľko zarobím za 8 rokov pri príjme 1000,- EUR mesačne. / 1000x12x8 = 96000  -takto vypočítame svoj úverový strop/).  Zmena je teda podstatná oproti predošlému obdobiu pred reguláciou. Dôležité je pozornejšie a vážnejšie sa pripravovať na získanie úveru z banky. Nie každá banka totižto akceptuje  všetky druhy príjmov, čo znamená, že ak máte v jednej banke akceptované všetky príjmy, v druhej ich mať nemusíte a následne máte odlišné úverové podmienky. V prvej banke ste top klient s najnižšou sadzbou a v druhej máte buď sadzbu nad priemer alebo zamietnutý úver.

Zmena teda priniesla potrebu novej prípravnej fázy pred podaním ostrej žiadosti – budeme radi ak sa obrátite na nás -Váš AP Finance, s.r.o.  / od nezáväznej konzultácie až po čerpanie a správu úverov /